Як сфотографувати безпритульного кота так, щоб він того ж дня поїхав додому

Секрет швидкого та успішного прилаштування котиків

 

Секрет – це якісні креативні фото, в ідеалі професійні, але можна зробити чудові кадри і самостійно на свій телефон. Ми підготували для вас корисні поради від талановитого фотографа Євгенії Драч, яка досконало володіє мистецтвом фотографування тварин.

Урок фотографії від Євгенії Драч

Для публікації вистачить 4 вдалих кадрів

 

 1.  Портрет
       Обов'язково дивиться в кадр
   
 2.  Повний зріст
       Бажано стоїть на всіх лапах, або лежить, добре, якщо дивиться у кадр
   
 3.  Деталь
       Лапа, шерсть, очі, ніс
   
 4.  Людина і кіт
       На руках, гладить, грається, біля людини, якщо куратор не проти потрапити в кадр, обов'язково запитати

  У важких випадках хоча б один знімок (портрет або повний зріст, обов’язково  з поглядом у кадр).

Налаштування

 • Тварини рухаються швидко, тож не опускайте витримку нижче 1/200, а краще 1/400, можна використовувати режим зйомки "спорт";
 • Краще знімати на відкритій діафрагмі, проте стежити, щоб фокус був на очах. Очі – це дзеркало котячої душі.
 • Ці фото для використання у соцмережах, тому зйомка на високих значеннях ISO допускається.
 • Часто доводиться знімати в умовах недостатнього освітлення - ввечері в квартирі, в підвалі - якщо є спалах, візьміть для підстраховки, якщо немає - ліхтарик, на крайній випадок ліхтарик в телефоні, але його потрібно тримати не прямо у камери, а світити з боку зверху , на витягнутій руці або за допомогою асистента (куратора тварини).

Місце

 • Намагайтеся знімати біля вікна, розсуньте всі штори, чим більше світла, тим краще.
  Якщо в приміщенні є закритий безпечний для кота балкон - виходьте туди.
  Обирайте світлу пору доби.

Фон

 • Чим простіше, тим краще.
  Ідеальний варіант однотонний кольоровий фон, контрастний відносно до тварини
  (чорний кіт - світлий фон, білий кіт - темний фон, рудий кіт - синій/зелений фон).
   
 • Всім котам дуже личить синій, блакитний, рожевий, фіолетовий. Якщо немає рівної стіни, запитайте про тло - тканину, шарф, рушник, варто уточнити цей момент заздалегідь.

Тварина

Є три рівні складності:

 1. Кіт сам хоче на руки і в кадр – Вам пощастило. Можете дозволити собі креатив, поміняти локації, походити навколо, обрати різні ракурси, пограти, познімати в динаміці.
   
 2. Кіт напружений, але готовий співпрацювати (за їжу, ласку, гру, відсутність стресу). Ця тварина боїться чужих. Знайте, всі без винятку тварини бояться камери (об'єктива) і звуку затвора.
  Не поспішайте, дайте тварині звикнути, якщо є час, спробуйте обережно налагодити контакт, якщо лякається і тікає, міняйте тактику - робіть вигляд, що вас тут немає. Не дивіться на тварину, не дивіться в очі (в тваринному світі це знак агресії). Нехай куратор або помічник заспокоїть кота і різними м'якими методами зафіксує його і спробує відійти. Або тварина сама обере затишне місце, а ви обережно підходьте, починайте знімати здалеку, роблячи кадр з кожним кроком.
  Якщо не виходить, зробіть кадр, де куратор тримає тварину на руках (портрет, повний ріст, деталь).
   
 3. Кіт відмовляється виходити і боїться навіть куратора, коли поруч незнайомі. Працювати потрібно швидко і хитро. Тут немає універсальної поради. Когось можна «спіймати» в його схованці, когось зняти на руках у куратора.

Який би вид складності вам не випав, намагайтеся робити фото, на яких тварина виглядає розслаблено і максимально вдало показує свої сильні сторони.

 • Не приховуйте дефекти (відсутність лапи, залисини  тощо). Але і не акцентуйте на них увагу.
   
 • Для того, щоб кіт дивився в кадр, допоможе запашна їжа у вас в руці біля об'єктива (спершу дати понюхати, привернути увагу), іграшка (мишка на паличці, дати погратися, а потім тримати біля об'єктива), лазерна вказівка.
   
 • Дивні звуки краще спрацьовують на собак, коти зазвичай лякаються, але можна спробувати привернути увагу голосом. Нявкати, пищати тощо. Коти лякаються різких звуків і жестів.
   
 • Будьте плавними і спокійними, не розмовляйте голосно. Також не нависайте з камерою над котом - для нього це потенційна небезпека. Коти люблять бути вище всіх. Йому буде комфортніше, якщо ви будете трохи нижче.

Зйомка на телефон

Найголовніше – це світло.

 

Чим його більше, тим більше шансів зняти тварину не розмито, а чітко та красиво. Фон обов'язково має бути однотонним без зайвих деталей. Особливо сильно відволікають побутові предмети. Обирайте рівну стіну, штору, розмістіть фон/ковдру/тканину на дивані. На однотонному тлі камера краще сфокусується на коті замість яскравої деталі за ним.

 

Телефон добре знімає макро, але це вдається лише зі спокійними котами. Зніміть крупним планом ніс, око, подушечки. На забувайте фокусуватися на очах, коли знімаєте портрет.


Якщо кіт не проти, можете зробити з ним селфі:).