День волонтера

Сьогодні - Міжнародний день волонтера!

Ми хочемо подякувати всім, хто дарує свій час та турботу безпритульним тваринам. Завдяки нашим волонтерам-опікунам тварин, фото-, авто-волонтерам, та волонтерам-письменникам близко 30 котів стають щасливими мешканцями сім‘ї щомісяця.

Та особливу неоціненну допомогу нам надають волонтери, що можуть взяти тварину до себе на час пошуку домівки.

Тимчасова перетримка це спасіння для багатьох наших підопічних.
Ми запитали одну із наших волонтерок Євгенію, чому і як вона допомагає тваринам.

 

- Чому ти допомагаєш безпритульним тваринам? Чому саме таким чином, надаючи тимчасовий дім?

 

Я дуже люблю тварин, а котики – це мої найулюбленіші пухнастики. У соцмрежах я ознайомилася з благодійними організаціями, що допомагають тваринам. Група волонтерів активно займається тим, щоб прилаштувати тварин: обстеження, лікування, гарні фото. Я побачила, що значною проблемою є фізичні місця, де жити котикам, яких забрали з улиці. 
У мене є двоє котів (Маркуса я підібрала на вулиці, а згодом ми знайшли йому подружку, щоб він не сумував). Півроку тому вони переїхали до чоловіка, в іншу країну, і я одразу написала куратору Євгенії з Кото-Ярмарок, що хочу брати котиків на домашнє утримання. Це дає мені велику радість – що я можу допомогти таким ресурсом, як тимчасова домівка. Я також забезпечую їх всім необхідним – наповнювач, корм.

 

- Скільки часу у тебе проводять коти? 


Котики живуть у мене місяць-півтора. Це той строк, що я провожу у Києві (потім на пару тижнів я їду до чоловіка). Але попередня киця, Галатея, була у мене десь три місяці. Вона народила кошенят, і, коли мене не було, Женя приходила наглядати за ними.

- Скільки котиків вже пройшли повз твою домашню «реабілітацію»? Є особливі спогади про когось із «випускників»? 


Зараз у мене живе третій котик – рудий Леон. Першим був Кузя. Тоді я вперше побачила, як може змінюватися тварина, в залежності від сім’ї. Він приїхав до мене дуже худим і брудним, день ховався по кутках, і ще три дні кричав без перестану. Але ми знайшли з ним спільну мову, він почав одужувати. Зараз в новій родині його не впізнати – він став гладким та пухнастим!

 

- Чи є якісь незручності пов‘язані із перетримкою котиків? 

 

В мене немає незручностей. Точніше, тільки одна, маленька – я мало часу буваю з котиками вдома.

- Були якісь сумніви чи страхи на початку? Чи справдилися вони?


В мене не було сумнівів. Тільки моя мама хвилювалася – чи заберуть котика? Чи не залишать їх у мене? Але я повністю довіряю Жені, і знаю, що куратори відповідають за свого котика і не залишать його. Також моя задача – наглядати за твариною, дивитися, як вона поводиться в домі, якщо були проблеми раніше, чим вони викликані, які є особливості в поведінці. Про всі зміни я розповідаю куратору - ця інформація значно полегшує прилаштування в майбутньому.

- Що ти відчуваєш, коли котик їду в нову родину? 

Якщо котик їде в новій дім, я дуже-рада. Якщо назад у клініку – дуже шкода. 

 

- Чи не турбуєшся, що звикнеш до кота і буде важко розлучатися?

Я відношусь до цього, як до роботи. В мене вже є два котики і є ризик, що ми будемо переїжджати. Моє ставлення до котів на перетримці – дати їм місце та забезпечити всім необхідним, поки вони відходять від стресу, що опинилися на вулиці, та поки вони чекають на постійну родину.

- Кому б ти рекомендувала допомагати котам таким же чином - надаючи тимчасовий прихисток?

Якщо ви хочете котика, але з якихось причин не можете завести постійну тварину – надати домашню перетримку буде ідеальним варіантом. Ви дасте змогу котику провести час, поки йому шукають постійну родину, в теплі та турботі, в домівці, замість не дуже просторої клітки.

Ми дуже вдячні Жені за допомогу і сподіваємося, що це врятує ще не одного котика.На сьогодні у нас є декілька підопічних, яким потрібна саме домашня перетримка - вони не можуть довго знаходитися в клініці. Один із них – багатостраждальний котик Арні, який, який отримав на вулиці вогнестрельні поранення, перехворів і одужав після тяжкого вірусу. Якщо ви можете надати Арні перетримку без інших котиків, або знаєте того, хто може - напишіть нам!